Příjmy Facebooku meziročně vzrostly o 40 %

Novinky |

Příjmy společnosti Facebook vzrostly v posledním čtvrtletí uplynulého roku o 40 % a to především díky mobilním uživatelům.

Příjmy Facebooku meziročně vzrostly o 40 %
Facebook oznámil, že počet denních mobilních uživatelů vůbec poprvé překročil počet webových uživatelů. Největší sociální síť světa ve čtvrtém čtvrtletí uplynulého roku vykázala příjmy ve výši 1,59 miliardy dolarů, tedy o 40 % více, než v tom samém období roku 2011. Nutno podotknout, že ve třetím čtvrtletí roku 2012 Facebook vykázal 32% meziroční nárůst příjmů.

Počet měsíčních aktivních uživatelů na mobilních zařízeních se meziročně zvýšil o 57 % na 680 milionů a podle vyjádření Facebooku je mobilních uživatelů nyní vůbec poprvé více, než tradičních webových. Celkový počet měsíčních aktivních uživatelů v posledních třech měsících uplynulého roku vzrostl na 1,06 miliardy. Mark Zuckerberg k tomu řekl, že vylepšování mobilních aplikací Facebooku bude v tomto roce hlavním cílem jeho společnosti a dodal, že jeho společnost opravdu neplánuje vydat vlastní mobilní telefon, protože "by to nemělo žádný smysl".

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © AA+W - Fotolia.com

Komentáře