Přijďte do restaurace s flash diskem, kuchař vám vytiskne porci těstovin

Novinky |

Rozvíjející se 3D tisk brzy zřejmě najde nové uplatnění, kromě strojírenství či designérství by se 3D tiskárny mohly začít objevovat také v potravinářském průmyslu. Společnost Barilla chce tisknout těstoviny ve speciálních tvarech.

Přijďte do restaurace s flash diskem, kuchař vám vytiskne porci těstovin
Italský výrobce těstovin Barilla oznámil, že navázal spolupráci s holandskou výzkumnou společností  TNO a plánuje produkovat 3D tiskárny schopné vyrábět těstoviny specifických tvarů. Jejich vize je taková, že by mohli zákazníci přijít do restaurace s flash diskem a vlastním návrhem 3D tvaru, načež by jim oblíbený pokrm kuchař vytiskl přímo na místě.

„Představte si, že jste ženatí 25 let, vyrazíte na večeři do restaurace a chcete překvapit svoji choť těstovinami ve tvaru růží. Pokud si s sebou návrh přinesete na flash disku, tiskárna jej dovede vytisknout. Dokonce již existují webové stránky, které návrhy nabízejí,“ sdělil vedoucí projektu Kjeld van Bommel holandskému zpravodajskému webu Trouw.

Důležitým předpokladem pro úspěch produktu je rychlost výroby těstovin. Dle van Bommela současně dovede tiskárna vytisknout okolo 15 – 20 kusů za dvě minuty, což je desetkrát vyšší rychlost, než jaké zařízení dosahovalo před dvěma roky, kdy společnosti s experimentováním započaly. Barilla a TNO plánují restaurace tiskárnami vybavit do několika let.

 

Zdroj: Trouw.nlTheguardian.comÚvodní foto: © vagabondo - Fotolia.com

Komentáře