Při ztrátě chytrého telefonu máte 50% šanci na jeho navrácení

Novinky |

Společnost Symantec zveřejnila výsledky nové studie, v rámci které v několika amerických městech její zaměstnanci "ztratili" padesát chytrých telefonů a čekali, co se bude dít.

Při ztrátě chytrého telefonu máte 50% šanci na jeho navrácení
Pokud si myslíte, že by vám chytrý telefon případný nálezce vrátil, jste na omylu. Podle Symantecu je pouze 50% šance na navrácení ztraceného mobilu. Další, ne příliš překvapující informace, na niž poukazují výsledky studie s názvem  Symantec Smartphone Honeystick Project je, že případný nálezce bude přistupovat k osobním informacím. "Ať už se nálezce telefon pokoušel vrátit nebo ne, v 96 % případů přistupoval k osobním informacím, jako jsou třeba e-mailové zprávy nebo profil vlastníka telefonu na sociální síti. V osmi z deseti případů pak nálezce otevřel soubory s názvem ´Firemní data´ nebo ´Platy ve firmě´," uvedl Symantec.

Studie poukazuje také na to, že téměř každý uživatel chytrého telefonu má v některé jeho aplikaci uloženy údaje ke své kreditní nebo debetní kartě a jen málokdo má telefon ochráněn heslem. Symantec dodává, že uživatelé by se ztrátě či odcizení smartphonu měli bránit dvěma způsoby. Tím prvním je použití kódu, který telefon bude vyžadovat vždy, když jej bude chtít uživatel použít (tzv. passcode). Druhým pak je instalace aplikace, která dokáže na dálku vymazat z telefonu všechna data.Úvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře