Preview verzi Windows 9 si kdokoli bude moci stáhnout již v září

Novinky |

Microsoft již na podzim tohoto roku zpřístupní komukoli, kdo bude mít zájem, „technickou preview verzi" nového operačního systému Windows s kódovým označením Threshold.

Preview verzi Windows 9 si kdokoli bude moci stáhnout již v záříS informací přišel portál CNET s odkazem na několik na sobě nezávislých zdrojů. Uživatelé, kteří si preview verzi nainstalují, budou muset souhlasit s tím, že se jim následně měsíčně budou stahovat balíky aktualizací se záplatami a novými funkcemi. Finální verze Threshold, jenž bude nejspíše označen jako Windows 9, by měla být dostupná na jaře 2015. Očekává se, že OS přinese řadu nových funkcí, mezi nimiž budou: nové Start Menu, aplikace ve stylu Metro v samostatných oknech schopné běžet na desktopu, virtuální desktopy či integrace hlasové asistentky Cortana.


Dříve se objevila informace o tom, že Microsoft plánuje vydat veřejnou preview verzi Threshold pro širokou veřejnost na konci kalendářního roku 2014. Není tak jasné, zda je toto i nadále v plánu, nebo výše zmíněná "technologická preview" verze je jedinou "preview" verzí, kterou Microsoft vydá před tím, než operační systém odešle do výroby.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře