Přepisovatelný disk BD-RE DL 2X od Verbatimu nabízí 50 GB kapacity

Novinky | 01.03.11

Nový přepisovatelný disk BD-RE DL 2X od Verbatimu nabízí 50 GB úložné kapacity, což z něj činí nosič vhodný pro každodenní zálohu dat, záznam domácího videa nebo obsahu určeného pro televizní vysílání.
GalerieSvrchní vrstva Hardcoat Scratch Guard podle výrobce chrání disk před škrábanci, otisky prstů, prachem, vodou i olejem, zatímco technologie SERL (Super Eutectic Recording Layer) zajišťuje kompatibilitu a až tisícinásobnou přepisovatelnost uložených dat. Uvedením nového BD-RE DL 50GB 2X již Verbatim nabízí všechny formáty Blu-ray disků dostupné na trhu. Nový Blu-ray disk je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 319 Kč za kus. Disk lze podle výrobce přepsat až 1000x bez poklesu kvality záznamu.

Nový přepisovatelný Blu-ray disk od Verbatimu s kapacitou 50 GB je kompatibilní se všemi stávajícími Blu-ray mechanikami a vyhovuje specifikacím Blu-ray Disc Alliance. Disky Blu-ray dostaly své jméno podle technologie modrého laseru. Kratší vlnová délka laseru způsobuje, že je paprsek zabarven do modra. Zatímco u DVD nosičů se používá červený laser s vlnovou délkou 650 nm, modrý laser má vlnovou délku pouze 405 nm. Výhoda modrého laseru s kratší vlnovou délkou spočívá v tom, že umožňuje vypálit na disk fyzicky menší datové jamky a tím výrazně zvýšit množství dat, které disk pojme.


Komentáře