Představitel Qualcommu zkritizoval nový procesor Apple

Novinky |

I když široká veřejnost byla z nových 64bitových procesorů A7, které Apple představilo, nadšená, podle vyjádření vysokého představitele společnosti Qualcomm nepřinášejí uživateli žádnou přidanou hodnotu.

Představitel Qualcommu zkritizoval nový procesor AppleViceprezident a šéf marketingu Qualcommu Anand Chandrasekher tento týden během rozhovoru prohlásil: "Vím, že je kolem 64-bitových procesorů A7 od Apple v poslední době hodně humbuku. Z jejich strany jde však spíše o marketingovou záležitost. Uživatelé z toho nijak profitovat nebudou." Chandraksekher následně dodal, že 64-bitové procesory jsou potřebné ani ne tak z důvodu výkonu, ale proto, že podporují více než 4GB paměti RAM. "A většina aplikací, které 64 bitů opravdu dokáží využít, jsou serverové aplikace."


I Chandrasekher však nakonec dodal, že Qualcomm nakonec vydá svůj vlastní 64-bitový procesor, protože "vývojáři to budou vyžadovat." Navzdory 64-bitovému procesoru má iPhone 5S stále jen 1GB paměti RAM. Podle benchmarků je však dvoujádrový procesor A7 od Apple rychlejší než čtyřjádrový procesor Snapdragon od Qualcommu s 1,9 GHz, jenž pohání Samsung Galaxy S4.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) bloomua - Fotolia.com

Komentáře