Předobjednávky iPhonů překonaly všechny rekordy

Novinky |

Americká společnost Apple oznámila, že dosáhla nového rekordu v předobjednávkách svých iPhonů - za prvních 24 hodin se jich prodalo přes čtyři miliony kusů.

Předobjednávky iPhonů překonaly všechny rekordyPoptávka tak převýšila zásoby, které mělo Apple na vydání svých nových smartphonů připravené. V tiskovém prohlášení americká společnost uvedla, že další dodávky iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus budou dostupné v USA v kamenných obchodech v pátek v 8:00. Zájemci o nové telefony by však měli přijít minimálně několik hodin před otevřením obchodů. Apple neuvedl, o který ze dvou nových iPhonů je větší zájem. Podle neoficiální informací byl však jako první vyprodán iPhone 6 Plus s větším displejem.


Čtyři miliony prodaných kusů, to je dvojnásobek počtu iPhonů 5 prodaných za prvních 24 hodin v roce 2012. Americká společnost nezveřejnila počet předobjednávek pro iPhone 5s / 5c, jež byly vydány v minulém roce - ví se pouze to, že celkem se obou telefonů za první víkend prodalo devět milionů kusů. Vezmeme-li v úvahu součaný počet předobjednávek iPhonu 6 a 6 Plus, vypadá to, že Apple i tentokrát svou devítimilionovou hranici překoná.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: apple

Komentáře