Před nástupcem Billa Gatese stojí poslední úkol, po kterém opustí Microsoft

Novinky | 19.10.10

Ray Ozzie, hlavní softwarový architekt společnosti Microsoft a vedoucí osoba, která tohoto redmondského giganta nasměrovala do cloudu, opouští svou pozici a plánuje odchod, před kterým se však ještě pokusí prosadit Windows Phone 7.

Jak uvedl CEO Steve Ballmer v e-mailu, jež rozeslal zaměstnancům společnosti, Ray Ozzie opustí Microsoft a pomalu se odebere do důchodu, na který zatím nemá žádné konkrétní plány. V tuto chvíli ale není zcela jasné, kdy přesně firmu opustí. Od jeho odchodu jej totiž dělí poslední úkol. Na neurčitou dobu by dle slov Ballmera měl investovat své úsilí do široké divize mobilních zařízení a zábavy, kterou Microsoft v poslední době podporuje značnými finančními prostředky. Jeho úkolem by mělo být převážně prosadit nedávno uvedený mobilní operační systém Windows Phone 7, který má šanci postavit Microsoft znovu na nohy i v tomto odvětví.

Microsoft prozatím nemá v plánu pozici Ozzieho nahradit někým jiným. „Postavení hlavního softwarového architekta je velmi unikátní a neplánujeme na tohle místo před definitivním odchodem Raye někoho dosadit,“ uvedl Ballmer. Na Raye Ozzieho někdo jen tak nezapomene. Byl to totiž právě on, pod jehož vedením se společnost Microsoft začala ubírat ke cloudu a započala s vývojem internetové platformy Azure, která je nejznámějším počinem Microsoftu v této oblasti.


Komentáře