Pracujte s dokumenty online, Microsoft představil Office Web Apps také v češtině

Novinky | 14.10.10

Microsoft včera oficiálně představil českou verzi svého bezplatného online kancelářského balíku Office Web Apps.

Redmondský gigant Microsoft tuto službu představil teprve před několika měsíci, nicméně online kancelářský balík si okamžitě získal celosvětovou popularitu a nyní se může pochlubit více než 20 miliony uživateli.

Webové aplikace Microsoft Office Web Apps představují odlehčené, leč užitečné online protějšky aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Jak už bylo zmíněno, všechny služby jsou dostupné zcela zdarma, podmínkou je pouze vlastnictví účtu Live ID, který si můžete vytvořit na oficiálních stránkách Microsoft Live. Webové aplikace vám umožní provádět základní práci se soubory daného typu a zachováno je rovněž grafické prostředí s ovládacím panelem typu ribbon. K aplikaci můžete přistupovat prostřednictvím několika webových prohlížečů, mezi něž spadají Internet Explorer verze 7 a 8, Firefox verze 3.5 a novější, Google Chrome verze 3 a novější a Safari verze 4 a novější.

Ve spojitosti s Microsoft Web Apps si můžete taktéž zcela bezplatně vychutnat 25GB úložného prostoru. Jedná se o službu Live SkyDrive (dříve známá jako Microsoft Office Live Workspace), prostřednictvím níž můžete na vzdálené datové úložiště pohodlně nahrávat své soubory tak, abyste je měli kdykoliv a odkudkoliv plně k dispozici.


Komentáře