Pracovník Twitteru poslední den v práci vypnul Trumpův účet

Novinky |

V prosinci loňského roku Twitter naznačil, že nebude váhat se zablokováním účtu prezidenta USA Donalda Trumpa, pokud bude porušovat pravidla.

Pracovník Twitteru poslední den v práci vypnul Trumpův účetJenže letos v září představitelé sociální sítě své stanovisko změnili, neboť Trump na Twitteru představuje mediálně vděčné téma. Na chvíli to však vypadalo, že Trumpův účet byl opravdu zablokován. Účet @realdonaldtrump byl totiž dočasně deaktivován.

Těsně před čtvrtou hodinou odpolední pacifického času na Trumpově twitterové stránce vyskočila zpráva o tom, že stránka neexistuje. A zůstala tam dalších 11 minut, než byla stránka obnovena ze zálohy.

Twitter oznámil, že odstranění účtu bylo „lidskou chybou“ jednoho z jeho zaměstnanců. Později bylo upřesněno, že nešlo ani tak o chybu jako spíš o záměrnou akci, kterou provedl poslední den v práci jistý pracovník sociální sítě.

Po tomto incidentu vyvstaly otázky, jak mohl jediný člověk odstavit účet amerického prezidenta, využívaný často ke zveřejňování oficiálních oznámení. Na Twitteru sice probíhaly interní diskuse o zavedení zvláštních požadavků při odstraňování ostře sledovaných účtů, nic v tomto směru však nikdy nebylo realizováno.

Trump na situaci zareagoval tweetem, že si myslí, že jeho slova jsou asi konečně slyšet – a mají nějaký účinek.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře