Práce na dálku podle GFI: nejen VPN, ale i patch management

Novinky |

Společnost GFI Software ve své zprávě upozorňuje na fakt, že „pouhé“ zajištění VPN pro bezpečnost práce na dálku tak úplně nestačí. Neméně důležitý je totiž i patch management.

Práce na dálku podle GFI: nejen VPN, ale i patch managementSpousta uživatelů se dnes nedostane do kanceláře, ale je nucena dělat z domu, což s sebou přináší některé bezpečnostní výzvy navíc. Domácí počítače a další soukromá zařízení pracovníků totiž často nebývají tak dobře a pravidelně aktualizovány, což znamená, že jsou mnohem zranitelnější vůči případným útokům.

Některé studie uvádějí, že v první polovině roku 2020 docházelo ke zneužití zranitelností, z nichž až 80 procent pocházelo z roku 2017 a někdy dokonce i dřívějšího období. To poukazuje na fakt, že používané počítače byly vybaveny značným podílem neaktuálního softwaru. Útočníci zneužívají hlavně zranitelnosti nástrojů, které slouží pro vzdálený přístup do sítí Windows.

Proto je kromě VPN třeba zavést a posílit procesy patch managementu (tedy řízení/správy záplat). Díky nim budou moci aktualizace na koncových zařízeních připojených k síti moci probíhat automatizovaně.

Zdroj: TZ GFI Software

 Úvodní foto: (c) paradox - Fotolia.com

Komentáře