Potvrzeno: Windows 10 S budou „režimem“ Windows 10 (1)

Novinky |

Joe Belfiore z Microsoftu potvrdil spekulace, že se „osekaný“ systém Windows 10 S stane „režimem“ Windows 10. Mělo by k tomu dojít někdy v průběhu příštího roku.

Potvrzeno: Windows 10 S budou „režimem“ Windows 10 (1)Belfiore, korporátní viceprezident divize operačních systémů, to oznámil na svém Twitteru v reakci na komentář reportéra amerického PCWorldu, že Microsoft v nedávném blogovém příspěvku, v němž se chlubil úspěchem zařízení Windows ve školách, opomněl zmínit právě Windows 10 S. Tuto verzi svého systému uvedl Microsoft v loňském roce jakožto samostatnou edici Windows, a to částečně proto, aby mohl školám nabídnout zabezpečenou, spravovatelnou variantu.

V současné době prodává Microsoft Windows 10 S a Windows 10 jako dva samostatné systémy. Windows 10 S spolupracuje pouze s aplikacemi UWP, které výrobce nabízí ve svém obchodu s aplikacemi. Uživatelé Windows 10 S ale mohou přejít na Windows 10 Pro – prostřednictvím upgradu, který naleznou právě v Microsoft Storu.

Nicméně Windows 10 S nalezneme jen na modelu Surface Laptop a hrstce zařízení určených pro vzdělávání. Nedávno se tedy objevily spekulace, že Microsoft Windows 10 S zkombinuje s Windows 10 a z první jmenované varianty udělá jakýsi „režim“ té druhé.

Potvrdit pravost těchto spekulací Microsoft dosud odmítal a zároveň neřekl, kdy k této změně dojde (a zda vůbec). Belfioreho úterní tweet pak pravost zpráv, jakož i čas realizace změny, potvrdil.

PokračováníÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře