Portál i-legálně.cz nabízí kompletní hudební sortiment bez DRM ochrany

Novinky | 17.08.10

Největší tuzemský obchod s digitální hudbou na českém a slovenském trhu odstoupil od ochranné technologie DRM, která až doposud bránila kopírování zakoupené hudby na další zařízení a odrazovala široké spektrum potenciálních zákazníků.





Změna se navíc týká kompletně celého katalogu hudby, kterou i-legálně.cz nabízí, a čítá více než milion skladeb od největších vydavatelů působících na našem trhu. Kromě titulů od vydavatelství Supraphon, jehož tituly portál distribuuje bez DRM již od června roku 2007, a malého pokusu s vydavatelstvím Universal Music, který se uskutečnil v září téhož roku, mohou dnes uživatelé stahovat bez zmíněné ochrany také tituly vydané společnostmi Sony Music, EMI, Warner Music a celé řady menších domácích labelů.

„Jsme velice rádi, že se nám za podpory všech vydavatelských společností podařilo učinit tento významný krok, o který jsme usilovali poslední tři roky a po kterém také výrazně volali naši uživatelé. Věříme, že tuto změnu, která znamená radikální zjednodušení procesu nákupu a následného přehrávání legálně nabyté hudby, naši stávající i noví zákazníci ocení,“ říká Petr Peřina, marketingový ředitel společnosti DVC International, která je provozovatelem a majitelem portálu i-legálně.cz a má na našem i slovenském území uzavřeny smlouvy s majiteli autorských práv k prodeji hudebních titulů formou tzv. full track downloadu a předplatného.

Díky odstoupení od DRM ochrany již není nutné zakoupenou hudbu licencovat, čímž mizí problém s přehráváním či vypalováním skladeb v některých dosud nekompatibilních zařízeních. „Důležitou informací je také to, že s přechodem na prodej bez DRM se nemění ceny stanovené pro prodej jednotlivých skladeb a celých alb,“ dodává Petr Peřina.














Komentáře