Poptávka po iPhonu X je nižší, než se očekávalo

Novinky |

Apple se pro první kvartál roku 2018 nedočkal zrovna příznivých prognóz. Pokles poptávky po iPhonu X poslal cenu akcií společnosti o téměř tři procenta a ovlivnil také mnoho jejích dodavatelů.

Poptávka po iPhonu X je nižší, než se očekávaloNové odhady prodejů iPhonu X vykazují téměř o 16 procent méně prodaných kusů; drastičtější předpovědi pak hovoří dokonce o 30procentních poklesech prodejů.

Apple původně očekával, že prodá až 50 milionů iPhonů X, jenže od té doby své vlastní předpovědi zmírnil na „pouhých“ 30 milionů kusů. Apple stále věří, že se mu podaří dosáhnout bilionové valuace v dolarech, nicméně čelí stále silnější konkurenci čínských firem, které se snaží prosadit na americkém trhu.

Ačkoliv Applu klesají prodeje iPhonu X, obecně se mu stále daří velice dobře. V průběhu kalendářního roku 2017 totiž vyrostl o téměř 50 procent a pořád jde o jednu z nejhodnotnějších značek světa.

Investiční bankéři z Cowen and Company mají za to, že Apple do iPhonu X nepřidal dost nových technologií na to, aby ospravedlnil jeho na smartphone dost vysokou cenu. Mnoho uživatelů si raději koupí levnější iPhone 8 nebo zlevněné starší modely a vlajkovou loď si nechají ujít.

V následujícím roce Apple možná vydá nové modely iPhonu s edge-to-edge displeji za nižší ceny, které by mohly opět přilákat zákazníky, jež dražší iPhone X mohl odradit.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře