Poptávka po iPhonu klesá, Apple ruší objednávky komponentů

Novinky |

I když je poptávka po iPhonu stále velká, podle listu Wall Street Journal společnost Apple očekávala větší zájem a ruší tak objednávky na jednotlivé komponenty u svých dodavatelů.

Poptávka po iPhonu klesá, Apple ruší objednávky komponentů
Wall Street Journal citoval nejmenované zdroje, podle kterých byly objednávky komponent pro první čtvrtletí tohoto roku sníženy na polovinu oproti původnímu očekávání. Apple zveřejní své finanční výsledky za několik týdnů, takže se již brzy dozvíme, zda je zpráva WSJ přesná, či nikoli. Analytici zatím předpovídají, že poptávka po iPhonech byla v uplynulých měsících obrovská - až o 34 % větší než před rokem. iPhone 5 byl vydán v září a sklidil převážně pozitivní recenze od odborníků i samotných uživatelů.

Před iPhonem 5 Apple nabízel iPhone 4S, který se také prodával velmi dobře, i když oproti předchozímu modelu nepřinášel mnoho změn. A skalní fanoušci proto s vydáním iPhonu 5 získali jasný důvod, proč si jej pořídit. Nutno podotknout, že nedávno se objevily zprávy, podle kterých Apple plánuje vydat levnější verzi svého smartphonu, jež by měla konkurovat široké nabídce konkurence, především Samsungu. Telefon by měl podle všeho být představen ještě na jaře.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) soromon - Fotolia.com

Komentáře