Polovina zařízení s Androidem obsahuje nebezpečné chyby

Novinky |

Více než polovina zařízení postavených na operačním systému Android obsahuje známé bezpečnostní chyby, které mohou být jednoduše zneužity třeba ke krádeži osobních dat.

Polovina zařízení s Androidem obsahuje nebezpečné chyby
S informací přišla společnost Duo Security, která v uplynulých několika měsících zkoumala zařízení s Androidem pomocí svého bezplatného nástroje X-Ray. Ten dokáže odhalit známé bezpečnostní díry v různých verzích Androidu. „Od vydání X-Ray jsme získali výsledky z více než 20 000 zařízení s Androidem po celém světě,“ uvedl Jon Oberheide z Duo Security na firemním blogu s tím, že odhad jeho společnosti, podle kterého jsou bezpečnostní díry ve více než 50 % zařízení s Androidem, je ještě velmi konzervativní. „Je to strašidelné číslo, které ukazuje, jak důležité je aktualizovat OS a jak při této činnosti výrobci telefonů a operátoři selhávají.“

Pomalé vydávání bezpečnostních aktualizací pro Android je problém, o kterém se ví již řadu let. Výrobci přestávají vydávat aktualizace pro některé modely příliš brzy, a když už aktualizaci vydají, operátoři je nedokáží včas distribuovat. „I když je mezi bezpečnostními experty fakt, že díry jsou v mobilních operačních systémech aktualizovány velmi pomalu, známá věc, chtěli jsme na tento problém ještě více upozornit,“ dodal Oberheide s tím, že detailní výsledky projektu X-Ray budou zveřejněny na konferenci United Security Summit v San Franciscu.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Carlos Caetano - Fotolia.com

Komentáře