Polovina dospělých by podle průzkumu nevydržela bez smartphonu ani den

Novinky |

Podle nového průzkumu Bank fo America přiznává 47 % amerických spotřebitelů, že by bez svého chytrého telefonu nevydrželi ani jeden den.

Polovina dospělých by podle průzkumu nevydržela bez smartphonu ani denStudie se zaměřovala i na to, jak je smartphone pro lidi důležitý v porovnání s jinými věcmi, s nimiž se každý den setkáváme. Z výsledků vyplývá, že podle 91 % dotázaných je smartphone stejně důležitý jako jejich automobil, a je mnohem důležitější než káva a televize. Chytré mobilní telefony skončily třetí za osobní hygienou a internetem, i když ve věkové skupině 18-24 je chytrý mobilní telefon dokonce důležitější než deodorant či zubní kartáček.


Při dotazu, čeho by se vzdali, aby získali přístup ke svému telefonu, 79 % respondentů uvedlo, že by se vzdali věcí jako alkohol nebo čokoláda. Bank of America se samozřejmě také dotazovala na mobilní banking. V této oblasti 62 % Američanů uvedlo, že jej zkusili a 47 % dotázaných preferovalo online banking před chozením na pobočku. Necelá pětina dotázaných pak uvedla, že v posledních šesti měsících nenavštívila pobočku banky.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © arrow - Fotolia.com

Komentáře