Podpora Windows 7 RTM bez SP1 končí 9. dubna

Novinky |

Uživatelé operačního systému Windows 7 RTM by si co nejdříve měli nainstalovat Service Pack 1, neboť podpora OS bez tohoto balíku aktualizací končí již v dubnu.

Podpora Windows 7 RTM bez SP1 končí 9. dubnaNa oficiálním blogu Microsoftu s názvem Springboard Series se tento týden objevila zpráva, podle které podpora Windows 7 RTM (release to manufacturing) bez nainstalovaného Service Packu bude ukončena 9. dubna, tedy dva roky poté, co byl SP1 vydán. Podporu běžné verze Windows 7 SP1 bude Microsoft zajišťovat až do 13. ledna 2015. Prodlouženou (placenou) podporu pak bude možné využívat až do 14. ledna 2012 (během této prodloužené záruční doby Microsoft bude i nadále poskytovat bezpečnostní aktualizace).

Výše uvedené informace jsou přehledně zobrazeny v této tabulce. Z dostupných dat vyplývá, že Microsoft neplánuje pro Windows 7 již vydat druhý Service Pack, a to nejspíš z toho důvodu, že společnost přechází na zcela nový model. V rámci tohoto modelu bude pravidelně (nejspíše jednou za rok) vydáván balík aktualizací, jenž bude obsahovat i nové funkce pro operační systém.

 

Zdroj: ZDNetÚvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com

Komentáře