Podíl AMD Radeon na trhu s grafickými kartami klesl na 18 %

Novinky |

Analytická společnost Mercury Research uvedla, že podíl americké společnosti AMD Radeon na trhu s grafickými kartami klesl na nové rekordní dno.

Podíl AMD Radeon na trhu s grafickými kartami klesl na 18 %Ještě v posledním čtvrtletí minulého roku měla společnost AMD se svým Radeonem čtyřiadvacetiprocentní podíl na trhu s GPU, zatímco podíl konkurenční Nvidie dosahoval 76 %. Od té doby však Nvidia vydala své nové high-endové karty Titan X (březen tohoto roku) a GTX 980 (červen), které se dočkaly velmi dobrých recenzí. AMD se snažilo Nvidii vrátit úder představením Radeonu R9 390X - ten se však příliš velkých ovací nedočkal.


Není tak divu, že podíl AMD na trhu oproti poslednímu čtvrtletí minulého roku opět poklesl, a to ze čtyřiadvaceti procent na pouhých osmnáct procent. Pro srovnání, ještě v prvním čtvrtletí předchozího roku mělo AMD s Radeonem pětatřicetiprocentní podíl na trhu s grafickými kartami. Jak uvádí ve své studii analytická společnost Mercury Research, AMD nezachránila ani futuristická karta R9 Fury X, které se za celý rok prodalo pouhých třicet tisíc kusů.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře