Počítače od Lenova ohrožují tři nebezpečné mezery

Novinky |

Vypadá to, že Lenovo má ani ne tři měsíce po fiasku s kódem Superfish opět velký problém - její nástroj System Update údajně obsahuje tři závažné chyby.

Počítače od Lenova ohrožují tři nebezpečné mezeryS informací přišla bezpečnostní firma IOActive. První mezera umožňuje útočníkům na dálku vyměnit aplikace Lenova za nebezpečné aplikace, které následně mohou spouštět s administrátorskými právy. Druhá chyba využívá mezery v bezpečnostním systému Lenova týkajícím se přiřazování tokenů, zatímco třetí mezera umožňuje lokálnímu uživateli zadávat příkazy, jako by měl administrátorská práva. Naštěstí pro koncové uživatele IOActive o mezerách nejprve informovalo samotné Lenovo a zveřejnilo je až nyní poté, co čínský výrobce vydal potřebné aktualizace.


Zmíněné mezery je možné nalézt ve všech produktech ThinkPad, ThinkCenter a ThinkStation, stejně jako u produktů řad B, E, K a V. Pokud máte nainstalovaný Lenovo System Update verze 5.6.0.27 či nižší, měli byste jej co nejdříve aktualizovat. Na kompletní popis děr, které Lenovo označuje jako středně závažné, se můžete podívat zde  .

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Brian Jackson - Fotolia.com

Komentáře