Počítače kompatibilní s Oculus Rift bude vyrábět Asus i Dell

Novinky |

Společnost Oculus VR ve spolupráci s několika známými výrobci počítačů spustila nový program, s jehož pomocí budou moci zájemci o náhlavní soupravu Oculus Rift v obchodě jednoduše najít počítač, který je s headsetem kompatibilní.

Počítače kompatibilní s Oculus Rift bude vyrábět Asus i DellHeadset Oculus Rift bude na rozdíl od konkurenčních zařízení pro virtuální realitu velmi náročný na výkon spárovaného počítače. Z tohoto důvodu Oculus VR na své konferenci Connect 2 představil nový licenční program, díky kterému uživatelé v obchodě jednoduše poznají ty počítače, které jsou s headsetem kompatibilní. Všechny počítače, které obdrží nálepku programu Oculus Ready PC, musejí být vybaveny procesory Intelu a grafickými kartami Nvidie, přičemž jejich cena nesmí překročit tisíc dolarů (v přepočtu 24 000 Kč).


Dá se tak očekávat, že se na trhu objeví celá řada počítačů s cenovkou 999,99 dolaru. Mezi první partnery patří Alienware, Asus a Dell, přičemž další mají rychle přibývat. Oculus VR zveřejnil doporučené hardwarové požadavky již v květnu tohoto roku. Pro co možná nejlepší zážitek firma doporučuje grafiku Nvidia GTC 970/ D 290 či lepší, procesor Intel Core i5-4590 a nejméně 8 GB paměti RAM. Kromě toho nesmí na počítači chybět výstup HDMI 1.3 a dva USB porty 3.0.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: oculus

Komentáře