Počet žádostí americké vlády na zveřejnění osobních dat stále roste

Novinky |

Google, Facebook a Microsoft byly mezi technologickými firmami, které podle nových statistik čelí vzrůstajícímu počtu požadavků amerických vládních agentur na zveřejnění osobních dat jejich uživatelů.

Počet žádostí americké vlády na zveřejnění osobních dat stále rosteI když přesná čísla se liší společnost od společnosti, je jasné, že americký soud s označením U.S. Foreign Intelligence Surveillance (FISA) v uplynulých letech schválil příkazy pro zpřístupnění osobních dat desítek tisíc uživatelů. Google v první polovině roku 2013 obdržel téměř deset tisíc požadavků, přičemž o dva roky dříve to bylo o dva tisíce méně. Počet žádostí u Microsoftu mezi lety 2011 a 2013 vzrostl z 11 000 na 12 000.


U Facebooku pak počet žádostí v tom samém období vzrostl z 5000 na 6000. V závislosti na typu společnosti tak americké orgány chtěly získat přístup k uživatelským fotografiím, zprávám, dokumentům či videím. Zveřejňováním těchto čísel chtějí být velké americké firmy vůči veřejnosti transparentnější. Yahoo dokonce obdrželo v první polovině uplynulého roku 30 000 žádostí. Počet žádostí za druhou polovinu roku 2013 bude zveřejněn opět za půl roku.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © keroro666 - Fotolia.com

Komentáře