Počet mobilních uživatelů internetu vyšší než u desktopů

Novinky |

Počet lidí, kteří se připojují k internetu ze svých tabletů a smartphonů, podle analytické společnosti StatCounter vůbec poprvé předčil množství uživatelů, kteří se připojili přes PC.

Počet mobilních uživatelů internetu vyšší než u desktopůJak uvádí StatCounter, je to vůbec poprvé v historii, co byl počet mobilních uživatelů vyšší. „Tyto výsledky by měly být budíčkem především pro malé firmy a jednotlivce, kteří by měli své webové stránky vytvářet tak, aby byly s mobilním rozhraním co možná nejvíce kompatibilní," uvedů Aodhan Cullen ze StatCounteru.

Pravdou je, že například Google se na přechod k mobilním zařízením již nějakou dobu připravuje. V současné době tento nejpoužívanější webový vyhledávač již upřednostňuje mobilní výsledky a třeba projekt Accelerated Mobile Pages (AMP) znatelně zrychluje nahrávání obsahu na smartphonech či tabletech. Google také pracuje na zcela novém indexu, který bude určen pouze pro mobilní hledání. Nutno podotknout, že za vzestupem mobilního internetu stojí především rozvojové trhy - například v Indii se na internet z mobilních zařízení připojuje 78 % uživatelů, v západních zemích je to pak v současné době mírně přes 50 %.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře