Po ztracené Aničce se pátrá a modlí i na Facebooku

Novinky | 18.10.10

I když celá řada z nás Facebook odsuzuje a dle průzkumu společnosti Divorce-Online jej lze dokonce vinit z pětiny rozvodů, jiní pevně věří v to, že tato nejpočetnější sociální síť na světě může pomoci nalézt zmizelou Annu Janatkovou z Prahy.

Ta je pohřešovaná od středy 13. října. Ztratit se údajně měla odpoledne cestou ze školy. O jejím zmizení a probíhajícím pátrání samozřejmě ihned začala informovat televizní, tištěná i internetová média. A právě zprávy z internetových médií se téměř okamžitě spolu s fotkou a následně i anglickým videem, které má celu situaci objasnit cizincům, začali šířit a sdílet na Facebooku.

Založena byla dokonce i událost nesoucí název Modlitba za Aničku, jež byla spuštěna v pátek 15. října o půl deváté večer a její ukončení bylo stanoveno na neděli 24. října, taktéž o půl deváté večer. „Prosím pomodlete se za Aničku, její rodiče i za všechny, kdo mají možnost udělat něco pro její záchranu,“ vyzývají zakladatelé všechny zúčastněné uživatele, a to bez ohledu na to, zda jsou věřící, nevěřící či jaké náboženství vyznávají. “Jde o to, zda v sobě dokážu nalézt soucit, soucit který je - jak říká tibetský Dalajláma - znamením ne slabosti, ale síly,“ píše se v popisu události.

Devítiletá Anička měří 120 centimetrů, má blond vlasy a osudného 13. října na sobě měla tmavě šedou zimní bundu, fialovo-černou šálu a tmavomodré džíny s červeno-bílým páskem. Na nohou měla černé boty a na hlavě fialovou čepici s kšiltem. Takovýto popis sdílejí momentálně lidé po celé České republice ve snaze, že se podaří najít někoho, kdo by mohl pomoci policii s jejím nalezením.


Komentáře