Plná finální verze Windows 8 už je na P2P sítích

Novinky |

Finální verze Windows 8 unikla na internet jen den poté, co ji Microsoft zpřístupnil pro své OEM partnery. Uniknutá kopie je označena jako "N", což znamená, že neobsahuje Windows Media Player.

Plná finální verze Windows 8 už je na P2P sítích
Microsoft novou verzi operačního systému Windows přizpůsobil rozhodnutí EU z roku 2004, podle kterého společnost musí nabízet i kopii Windows bez vlastního přehrávače médií. Windows 8 N jsou nyní dostupné snad na všech peer-to-peer sítích. Microsoft nechtěl celou věc komentovat, vypadá to však, že za únikem stojí někdo z OEM partnerů. Lidé na celém světě se tak k nové verzi operačního systému od Microsoftu mohou dostat rychleji, než oficiální členové MSDN nebo TechNetu, kterým budou Windows 8 zpřístupněny až 15. srpna.

Oficiálně budou Windows 8 vydány 26. října. Microsoft připravil speciální slevy pro uživatele, kteří budou upgradovat z legálních kopií starších Windows. Ti uživatelé, kteří budou na Windows 8 přecházet z Windows XP, Vista a 7 zaplatí jen 39,99 dolarů. Pokud si však někdo zakoupil Windows 7 jen pár měsíců před vydáním Windows 8, bude moci upgradovat za pouhých 14,99 dolarů.


Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com

Komentáře