PlayStation 4 nad Xboxem One ve válce konzolí stále vyhrává

Novinky |

Herní konzole PlayStation 4 od Sony již několikátý měsíc po sobě v tržbách zvítězila nad konkurenčním Xboxem One od Microsoftu.

PlayStation 4 nad Xboxem One ve válce konzolí stále vyhráváPodle informací portálu Xbox Wire, která se odkazuje na čísla NPD Group, prodal Microsoft v únoru 258 000 kusů Xbox One, zatímco Sony svých PlayStationů 4 prodalo 287 000 kusů. Celkem se v únoru prodalo o 42 % více konzolí než v tom samém měsíci před rokem. Mezi nejprodávanější hry patřily tituly Call of Duty: Ghosts, The Lego Movie Videogame, NBA 2k14, Thief a Grand Theft Auto V. PS4 se prodalo více kusů než Xbox One i v lednu.


Je však třeba dodat, že v prosinci byl na první příčce Xbox One, jehož se prodalo 908 000 kusů. V polovině února Sony oznámilo, že od vydání PlayStationu 4 již prodalo 5,3 milionu kusů této konzole. Tržby obou konzol analytici pečlivě sledují, jelikož měsíce po Vánocích lépe ukáží, která konzole nakonec vyhraje, než období mezi listopadem a prosincem, kdy lidé utrácejí. Obě konzole byly vydány v listopadu minulého roku v rozestupu jednoho týdne.

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: (c) soromon - Fotolia.com

Komentáře