PlayStation 4 je již nyní ziskový

Novinky |

Společnost Sony oznámila, že PlayStation 4 je narozdíl od jiných herních konzolí, kterým to trvá roky, již nyní ziskový.

PlayStation 4 je již nyní ziskovýNení to velké překvapení, vezmeme-li v úvahu, že Sony nedávno oznámilo za fiskální rok 2013 u své herní divize 38,5% nárůst tržeb. A úspěch neslaví jen prodaný hardware - předplatitelskou službu PlayStation Plus v hodnotě 49,99 dolarů (v přepočtu asi tisíc korun) na rok si podle viceprezidenta pro korporátní strategii Sony Kaze Hiraie koupila asi polovina nových vlastníků konzole PlayStation4.


V dubnu Sony uvedlo, že již prodalo sedm milionů kusů konzole PlayStation 4 a je pravděpodobné, že nová aktuálnější čísla se dozvíme za pár týdnů na herním veletrhu Electronic Enterntainment Expo (E3) v Los Angeles. Doposud byl nejúspěšnější konzolí Sony PlayStation 2, avšak podle představitelů japonské společnosti se to změní. Silné tržby PS4, vysoký počet předplatitelů PS Plus a chystaná síťová služba Sony podle Hiraie naznačují, že "PS4 nakonec firmě přinese vyšší příjmy než PS2."

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) lamio - Fotolia.com

Komentáře