PlayStation 4.5 bude představen během několika měsíců

Novinky |

Před několika týdny se objevily informace o tom, že společnost Sony připravuje výkonnější verzi své herní konzole PlayStation 4. A podle nových informací bychom se tohoto zařízení mohli dočkat dříve, než bychom mohli čekat.

PlayStation 4.5 bude představen během několika měsícůPodle zdrojů listu Wall Street Journal Sony plánuje představit PlayStation 4.5 (nebo PlayStation 4K, jak jej nazývají některá média) ještě před příchodem PlayStation VR v říjnu tohoto roku. Nová konzole nabídne „high-endové hraní ve 4K včetně podpory virtuální reality.“ Jak dále dodal WSJ, majitelé současného PS4 nebudou moci upgradovat a pokud tak budou chtít využít lepšího výkonu nové konzole, budou si muset koupit konzoli zcela novou. Co se týká her, obě konzole by měly podporovat celý aktuální katalog titulů na trhu - rozdíl bude pouze v tom, že PlayStation 4.5 nabídne hry ve vyšším rozlišení.


Zajímavé je, že podle zdrojů WSJ bude Sony i po představení PlayStationu 4.5 nadále vyrábět a prodávat původní PlayStation 4. Jak uvedl portál Polygon, příchod nové verze PlayStationu má ještě jeden důvod. Podle vyjádření Neila Hunta ze společnosti Netflix pro list Huffington Post UK z minulého roku totiž Sony slíbilo Netflixu novou verzi PS4, která by podporovala 4K video. A co víc, představitelé Netflixu v rozhovoru pro Forbes uvedli, že očekávají upgradované verze konzol Sony i Microsoftu v blízké budoucnosti.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCW.com

Komentáře