Pixar zdarma zpřístupní svůj grafický software RenderMan

Novinky |

Studio Pixar se rozhodlo volně zpřístupnit svůj grafický software RenderMan, pomocí něhož byly vytvářeny filmy jako Příběh hraček nebo Wall-I.

Pixar zdarma zpřístupní svůj grafický software RenderManNabídka platí pro nekomerční uživatele, konkrétně pro výukové, osobní, experimentální a výzkumné účely, přičemž profesionálové si za RenderMan zaplatí pět set dolarů. Nutno podotknout, že nekomerční uživatelé se zdarma dostanou opravdu k plnohodnotné verzi RenderMana, která není ořezaná a obraz není opatřen vodoznakem či nějakým jiným omezením. Oznámení o zpřístupnění softwaru pro nekomerční uživatele přichází jen týden poté, co společnost představila novou verzi svého softwaru.


Cílem Pixaru je, aby se jeho software stal pokud možno standardem na trhu; snahou společnosti je i oživit trh jako takový. Podle vyjádření Pixaru je omezený přístup k takovému softwaru mezi menšími vývojáři brzdou v růstu a rozvoji celého odvětví a zpřístupnění programu pro vzdělávací účely a osobní experimenty bude jedině prospěšné. Nová verze aplikace RenderMan by se měla objevit v polovině srpna.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře