Papua Nová Guinea prý na měsíc zablokuje Facebook

Novinky |

Facebook sice z nedávných skandálů týkajících se narušování soukromí a údajného ovlivňování voleb vyšel ještě dobře, ale vlády různých zemí světa jej ve svém hledáčku mají stále.

Papua Nová Guinea prý na měsíc zablokuje FacebookPodle Papua New Guinea Today má země v plánu na celý měsíc vypnout Facebook, a to prý z vědeckých důvodů – vláda chce „zkoumat a analyzovat“ využívání platformy mezi svými občany (sic).

„Toto období umožní sběr informací k identifikaci uživatelů, kteří se skrývají za falešnými účty, uživatelů, kteří nahrávají pornografické snímky, uživatelů, kteří přidávají falešné a zavádějící informace (sic), a jejich odfiltrování a odstranění,“ řekl ve svém vyjádření ministr komunikací Papuy Nové Guineje Sam Basil.

Zatím však není jasné, jakým způsobem chce země filtrovat nebo odstraňovat obsah Facebooku, který označí jako nevhodný.

Basil každopádně dodává, že jakmile se země vypořádá s problémem falešných účtů, „budou skuteční lidé se skutečnými identitami schopni sociální síť využívat zodpovědně.“

Ovšem dalo by se to interpretovat i tak, že se vláda Papuy Nové Guineje snaží zjistit, zda se jejím občanům bude bez Facebooku dařit lépe či nikoliv.

Podle PNG Today ministr řekl, že vláda země bude schopná „lépe analyzovat pozitivní dopad,“ který vypnutí [Facebooku] může mít na populaci, a zároveň zhodnotit „dopad na pokrok bez nebo s“ jeho používáním.

Basil dokonce naznačil možnost, že by vláda země mohla vytvořit svou vlastní sociální síť, „způsobilejší“ pro vzájemnou komunikaci občanů Papuy Nové Guineje s využitím „skutečných profilů.“

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: pcworld.com

Komentáře