Panasonic představil nový hybrid mezi smartphonem a fotoaparátem

Novinky |

Společnost Panasonic na veletrhu Photokina představila svůj nový chytrý telefon, který je zaměřen na uživatele se zájmem o fotografování.

Panasonic představil nový hybrid mezi smartphonem a fotoaparátemLumix DMC-CM1 je androidový smartphone s palcovým obrazovým senzorem schopným produkovat 20MP fotografie. V telefonu je tak integrován ten samý obrazový snímač jako třeba ve fotoaparátu Sony Rx100. Zařízení nabídne 4,7palcový full HD displej a pohání jej čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 na frekvenci 2,3GHz. K dispozici jsou 2 GB paměti RAM a 16 GB místa na disku, které je možné rozšířit pomocí microSD karet. Telefon běží na operačním systému Android 4.4 KitKat. Panasonic plánuje vydat tento hybrid mezi telefonem a fotoaparátem pouze v omezeném mnnožství kusů.


Zařízení tak nebude vůbec levné - cenovka byla stanovena na 899 euro, tedy v přepočtu astronomických 25 tisíc korun. Telefon má být podle oficiálního vyjádření dostupný v Evropě během listopadu a není zatím jasné, zda se dostane i do dalších regionů. Otázkou je, zda bude nový telefon od Panasonicu mezi uživateli slavit úspěch - například konkurenční Samsung Galaxy K Zoom se totiž příliš dobře neprodává.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: panasonic


Související články
Komentáře