Ostrý provoz 3G sítě T-Mobile odstartoval

Novinky | 28.01.10

Po fázi testování zahajuje T-Mobile ostrý provoz své 3G sítě. Mobilní data využijí v první fázi pražští zákazníci, ale do konce roku 2010 se technologie 3G objeví také v dalších českých a moravských městech.

Ostrý provoz 3G sítě T-Mobile odstartoval


Instalovaná technologie, jejímž dodavatelem je společnost Nokia Siemens Network, je založena na standardu HSPA. Zároveň je již připravena na další vývojovou fázi mobilních sítí - LTE. Pokrytí hlavního města bylo od zahájení testovacího provozu – na začátku prosince 2009 – ještě rozšířeno a značku 3G nyní najde na displejích svých telefonů, pokud tuto technologii podporují, zhruba 40 procent obyvatel Prahy. Dostupnost vysokorychlostního mobilního internetu se bude podle T-Mobile  i nadále zvyšovat. Během letošního roku by tak 3G služby měly být k dispozici nejen v české metropoli, ale i v největších městech České republiky. Stav signálu v jednotlivých místech lze ověřit na mapě pokrytí.

T-Mobile deklaruje, že rychlost stahování v jeho 3G síti může dosáhnout až 3 Mb/s, upload pak 1,5 Mb/s. Přenesená data budou uživatelům účtována podle jejich standardních tarifů či v rámci všech datových zvýhodnění (Surf+, Surf&Mail+, Internet+, Twist Surf+) a datových tarifů (Internet Standard, Internet Premium, Twist Internet, M2M, M2M Profi). Další informace hledejte na webu www.t-mobile.cz/internet.


Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.