Osobní pomocník Google Now si razí cestu na desktopy

Novinky |

Služba Google Now sloužící jako chytrý osobní rádce doposud sloužil pouze uživatelům mobilních zařízení s OS Android. Nově však bude portován také do desktopového prohlížeče Chrome.

Osobní pomocník Google Now si razí cestu na desktopy
Se systémem Google Now, který doposud osídloval pouze platformu Android, se možná budeme již brzy setkávat také v desktopovém prohlížeči Chrome. Vyplývá to z příspěvku jednoho z vývojářů společnosti Google, který zveřejnil zdrojové kódy kostry programu pro implementaci služby Google Now ve webovém prohlížeči Chrome. Tímto krokem by oproti současnému řešení vázanému na OS Android dosáhl výrazné přenositelnosti, neboť prohlížeč Chrome Google nabízí Windows, Mac OS X, iOS i Linux.

Služba Google Now je navržená tak, aby předvídala, které informace bude uživatel potřebovat a ihned je zobrazovala na displeji zařízení. Pokud tedy ráno zapnete telefon, Google Now je schopen ihned zobrazit aktuální předpověď počasí dopravní situaci na vaší trase do práce apod. Podobně jako populární systém Siri z produkce společnosti Apple umí i Google Now reagovat na hlasové dotazy uživatele.

Kdy dojde k očekávané integraci systému Google Now do prohlížeče Chrome a jakým způsobem bude služba navržena (desktop je přece je oproti mobilním zařízením statický) v současnosti není zřejmé. Na dotaz redaktorů magazínu The Next Web ohledně služby Google Now odpověděl mluvčí společnosti slovy: „Neustále experimentujeme s novými vlastnostmi prohlížeče Chrome, avšak nyní nemáme pro veřejnost žádné oznámení.“

 

Zdroj: IDG News Service, Thenextweb.comSrc.chromium.orgÚvodní foto: Google Now

Komentáře