Organizace OLPC představila tablet pro děti z rozvojových zemí

Novinky |

Organizace zvaná One Laptop per Child (Laptop pro každé dítě), zkráceně OLPC, představila prototyp levného tabletu. Jejím cílem je přinášet nové technologie dětem do rozvojových zemí.

Organizace OLPC představila tablet pro děti z rozvojových zemí
Ve spolupráci se společností Marvell tak nyní organizace představila na letošním veletrhu CES prototyp 8palcového tabletu. Stejně jako levné laptopy OLPC, i nový tablet s názvem XO 3.0 je umístěn v zeleném krytu. Zařízení je poháněno procesorem Marvell PXA618 a nabídne Wi-Fi technologii Marvell Avastar. Displej s rozlišením 1024 x 768 pixelů je vyroben za použití technologie Pixel Qi, díky které je dobře čitelný i na přímém světle.

Jako operační systém nový prototyp využívá Android nebo Linuxové rozhraní Sugar známé z laptopů OLPC. Výrobce dodává, že zařízení potřebuje mnohem méně energie, než jeho notebooky, takže je pro rozvojové země jako stvořené. Stejně jako laptopy tohoto výrobce, i tablet OLPC lze namísto běžné nabíječky a elektriky dobíjet také manuálně točením speciální kliky, přičemž šest minut točení by mělo vytvořit dostatek energie pro hodinu provozu. I když cena oficiálně zatím nebyla zveřejněna, očekává se, že tablet bude stát okolo sta dolarů.Úvodní foto: OLPC

Komentáře