Operační systém Google Chrome možná již příští měsíc

Novinky | 04.10.09

Přestože Google doposud prohlašoval, že jeho OS Chrome bude k dispozici nejdříve v roce 2010, čínský výrobce prý začne dodávat na trh netbook právě s tímto operačním systémem již za pár týdnů.

Google Chrome OS zřejmě ještě letos

 

Když se letos v červenci Google poprvé zmínil o svém nově připravovaném operačním systému Chrome OS, za datum nejbližšího možného uvedení na trh byl určen rok 2010. Některé čínské zdroje však nyní informují, že již příští měsíc uvidíme na trhu počítače vybavené softwarem Google Chrome OS.

Podle serveru Shanzi.com rozmýšlí společnost Lemote, čínský výrobce hardware, nad vybavením své poslední řady nízkorozpočtových netbooků preview verzí operačního systému Google Chrome. Tyto laptopy vybavené platformou Google Chrome OS by se mohly dostat na trh již na konci října. Google samozřejmě nijak oficiálně nereagoval na tyto čínské „zvěsti“.

Čínští výrobci jsou, jak známo, ochotní více laškovat s novým doposud nevyzkoušenými technologiemi. Západní výrobci jsou oproti tomu velmi váhaví a sází spíše na osvědčené věci.


Komentáře