Opera vydá pro chytré hodinky Samsung Gear S webový prohlížeč

Novinky |

Pokud si plánujete koupit chytré hodinky Samsung Galaxy Gear S, máme pro vás dobrou zprávu: na tomto zařízení budete moci i surfovat po internetu.

Opera vydá pro chytré hodinky Samsung Gear S webový prohlížečNorská společnost Opera totiž oznámila, že pro nové smartwatch s operačním systémem Tizen zpřístupní svůj webový prohlížeč Opera Mini. Podle Opery její prohlížeč obsahuje řadu dotykových funkcí, jež jsou speciálně upraveny pro surfování po internetu na malém displeji. Například odkazy na oblíbené webové stránky jsou reprezentovány velkými ikonami, takže se uživatelé na tyto weby dostanou jedním kliknutím.


K dispozici je také funkce Smart Page, která zobrazuje odkazy na weby v závislosti na tom, které stránky navštěvujete nejčastěji. Prohlížeč umožňuje ukládat webové stránky pro čtení offline, což se v oblastech bez internetu může hodit. Aplikace samozřejmě podporuje zoomování pomocí dvojtého dotyku displeje. Přejetí prstem doleva či doprava pak uživateli umožňuje přemisťovat se dopředu a dozadu mezi stránkami. Otázkou však je, jak bude surfování na 2palcovém Super AMOLED displeji vypadat v reálu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) isyste - Fotolia.com

Komentáře