Opera uvedla převratný experimentální prohlížeč Neon

Novinky |

Společnost Opera Software uvolnila experimentální verzi svého webového prohlížeče zvanou Opera Neon. Prohlížeč je dostupný pro Mac i Windows a prý jde o radikální změnu přístupu k webovým prohlížečům.

Opera uvedla převratný experimentální prohlížeč NeonJak můžete vidět ve videu níže, jedním z nejvýraznějších designových prvků aplikace je přesun od typických hranatých boxů ke kruhům. Počátečním bodem nového „sezení“ je pak vaše vlastní pozadí plochy. Ale nemusí být. Opera totiž při vývoji aplikace spolupracovala s grafickým designérem Lukem Choice, který vytvořil pár Neonem inspirovaných pozadí, z nichž si uživatelé mohou vybrat.

K dalším funkcionalitám, jež stojí za zmínku, patří vyskakování videa do popředí (podobně jako v klasickém prohlížeči Opera), režim rozdělené obrazovky, upravený adresový řádek či integrovaný nástroj pro přesun obrázků do galerie pomocí myši. Tato galerie zároveň slouží jako hlavní lokace pro ukládání obrázků.

Opera loni v létě prodala většinu svého majetku, včetně práv na jméno Opera a svůj webový prohlížeč, čínskému konsorciu technologických společností za 600 milionů dolarů. Budoucnost Opery byla v té chvíli nejistá, nicméně uvedením řešení Opera Neon noví vlastníci prokázali, že jsou ochotni inovovat a zkoušet nové věci na trhu, který v dnešní době víceméně stagnuje.

Zájemci o vyzkoušení Neonu si jej mohou stáhnout zdarma z webu Opery.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: YouTube

Komentáře