Opera těží ze zavedení ballot screenu, stahuje ji třikrát více lidí

Novinky | 04.03.10

Od pondělního zavedení výběru prohlížeče v Internet Exploreru si stahuje browser Opera třikrát více lidí než dříve.

Operu si po zavedení ballot screenu stahuje třikrát více lidí

Norská společnost Opera Software v dnešním prohlášení uvedla, že od pondělního spuštění ballot screenu pro výběr prohlížeče ve Windows se denní počet stažení jejího browseru Opera ztrojnásobil. Uvedení nové verze Opera 10.5 pro Windows zdaleka tak výrazný vliv na růst downloadů nemělo.

"Čísla se v různých zemích liší, ale ano, v několika klíčových státech se počet donwloadů Opery ztrojnásobil od spuštění ballot screenu," řekl Rolf Assev, jeden z top manažerů norské vývojářské společnosti. Opera Software zdůraznila růst stahování browseru ve Velké Británii, Belgii, Francii, Španělsku a Polsku.

Assev také uvedl, že nárůst downloadů nebyl primárně způsoben včerejším vydáním nové verze prohlížeče Opera 10.5 pro Windows. "Srovnali jsme downloady s uvolněním předchozích verzí Opera 10.0, 10.10 a 9.5, avšak trojnásobný nárůst je výrazně více, než obvykle očekáváme po vydání nové verze prohlížeče."

Čtěte také: Opera 10.5 - opravdu nejrychlejší prohlížeč?

Efekt výběru prohlížeče v Internet Exploreru se tedy rychle dostavil, jistě bude zajímavé sledovat další statistiky užívání internetových browserů, které by měly být zveřejněny na začátku dubna. Teprve z nich bude jasně čitelné, o kolik uživatelů Internet Explorer přišel následkem zavedení ballot screenu.


Komentáře