Open-source operační systém webOS je ve fázi beta

Novinky |

"Před osmi měsíci jsme oznámili náš plán, v rámci kterého se webOS měl stát open-source operačním systémem a jsme hrdí, že jsme nyní tohoto milníku dosáhli," oznámili vývojáři na oficiálním blogu.

Open-source operační systém webOS je ve fázi beta
V open-source podobě je nyní dostupných čtyřiapadesát komponentů webOS a pod licencí Apache 2.0 bylo zveřejněno více než 450 000 řádků kódu. Společnost HP se v srpnu minulého roku rozhodla, že již nebude dále nasazovat svůj operační systém webOS do tabletů a telefonů. Následně se HP rozhodlo zpřístupnit svůj OS komunitě jako open-source. Vývojáři a výrobci tak mohou tento operační systém založený na Linuxu využívat podle vlastní potřeby.

V rámci nové beta verze byla vývojářům zpřístupněna hned dvě prostředí. "Verze pro desktop je ideálním vývojářským prostředím, které nabídne řadu nových funkcí. Vývojáři nyní mohou používat všechny své desktopové nástroje," stojí na blogu. Vývojářský tým však vydal také nový OpenEmbedd build, který nabídne emulátor pro ARM. HP již dříve přislíbilo, že při vydání další verze webOS v příštím měsíci zveřejní nové informace o budoucnosti webOS.


Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com

Komentáře