Office Online nahradí Office Web Apps

Novinky |

Na webových stránkách Microsoftu jsou v současné době jako jedna z možností u předplatného Office 365 zmíněny tzv. „Office Online", což má být náhrada za současné Office Web Apps.

Office Online nahradí Office Web AppsNa třetí možnost u předplatného Office 365 poukázaly portály ZDNet a Livesino.net. V současné době si tak předplatitelé mohou vybrat mezi Office 365 Home Premium, Office 365 University a Office Online. V minulosti byly na třetím místě Office Web Apps. Office Online budou obsahovat webové verze Wordu, Excelu, PowerPointu a OneNote plus 7GB místa online - pravděpodobně na OneDrive. Zatímco Office 365 Home Premium stojí 9,99 dolarů měsíčně a Office University 79,99 dolarů na čtyři roky, Office Online nemají uvedenou cenu.


Vypadá to, že Microsoft chce pomocí nového označení Office Online odlišit online verze Wordu, Excelu a dalších aplikací od různých plug-inů dostupných pro Office, které by bylo možné za Office Web Apps zaměnit. Mluvčí Microsoftu se k přejmenování nyní ještě odmítl vyjádřit, je však také pravděpodobné, že pod značkou Office Online budou distribuovány i mobilní verze kancelářských aplikací Microsoftu pro iOS a Android.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Microsoft

Komentáře