Office 2016 budou obsahovat virtuální asistentku Cortana

Novinky |

Kancelářský balík Office 2016 bude podle všeho namísto staré známé kancelářské sponky Clippy vybaven virtuální asistentkou Cortana.

Office 2016 budou obsahovat virtuální asistentku CortanaV září minulého roku se objevily zprávy o tom, že se v další verzi kancelářského balíku Office (Office 2016) objeví nástupce legendárního pomocníka Clippyho. Tehdy zahraniční média informovala o tom, že půjde o upravenou verzi funkce "Tell Me", která je dostupná v aplikacích Office Online. To však není tak úplně pravda, jelikož podle nových informací Microsoft jako pomocníka v Office použije virtuální asistentku Cortana. Konkrétně prý Microsoft vyvíjí aplikaci "pracovního asistenta" založeného na Cortaně, jenž bude schopen otevírat, upravovat a sdílet dokumenty pomocí hlasových povelů.


Podle portálu The Verge jde stále o prototyp, avšak jakmile bude pracovní asistent dokončen, bude integrován do Office určených pro desktop i mobilní platformy. The Verge spekuluje o tom, zda není pracovní asistent založený na Cortaně, jenž se objeví v Office, tím tajným projektem, na němž údajně pracuje samotný Bill Gates.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Microsoft

Komentáře