OECD: v 7 zemích světa je více mobilních zařízení než lidí

Novinky |

Ve Finsku, Austrálii, Japonsku, Švédsku, Dánsku, Jižní Koreji a USA bylo podle nové studie Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj evidováno více než 100 připojení k internetu na 100 obyvatel.

OECD: v 7 zemích světa je více mobilních zařízení než lidíTo znamená, že v těchto zemích je v průměru více než jedno předplatné internetu na obyvatele - především kvůli tomu, že zde lidé mají více než jedno mobilní zařízení, které se připojuje k webu. Zatímco ve Spojených státech je počet internetových připojení jen o něco málo větší, než počet obyvatel, ve Finsku, jež se umístilo na první příčce, je to o více než třiadvacet procent.


Napříč všemi sedmatřiceti zeměmi OECD vzrostla penetrace u připojení k internetu na 72,4 %. K vysokorychlostnímu bezdrátovému připojení má podle OECD přístup v průměru 27 % obyvatel v těchto rozvinutých zemích (nutno podotknout, že jako vysokorychlostní připojení OECD bere připojení už od 256 kbps). Největší podíl na připojeních má stále DSL - využívá jej 51 % občanů zemí OECD, a to v především v zemích jako je Švýcarsko, Nizozemí či Dánsko.                                                  

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře