Odvolací soud potvrdil prohru Microsoftu v boji o patenty pro Word

Novinky | 14.03.10

Federální odvolací soud potvrdil, že Microsoft porušil patent společnosti i4i na vytváření XML dokumentů.

Odvolací soud potvrdil, že Microsoft porušil patentová práva na XML dokumenty

Americký federální odvolací soud tento týden znovu potvrdil, že Microsoft porušil autorská práva společnosti i4i na vytváření XML dokumentů. Justice tak již potřetí dala za pravdu kanadské firmě i4I, která obvinila Microsoft z neoprávněného použití jejího patentu v aplikaci Microsoft Word. Redmondský gigant tak nyní již opravdu bude muset zaplatit odškodné ve výši 240 milionů dolarů.

Spor Microsoftu a i4i začal v lednu 2007 u okresního soudu v Texasu, který poměrně překvapivě rozhodl v neprospěch Microsoftu. Ten se s tím však nehodlal smířit, ale i jeho odvolání bylo federálním odvolacím soudem loni v prosinci zamítnuto. Microsoft si nakonec ještě jednou vynutil soudní přelíčení, ale opět neuspěl. "Porota shledala Microsoft vinným z vědomého porušování patentu na základě důkazů předložených během přelíčení," uvádí se v prohlášení odvolacího soudu.

Trestem pro Microsoft má být krom zmíněné 240milionové pokuty také to, že již nesmí prodávat aplikace svého kancelářského balíku Office s funkcemi pro vytváření XML dokumentů.


Komentáře