Ochrana u aplikací pro Windows Phone 7 byla prolomena

Novinky | 02.01.11

Ochrana DRM u aplikací pro mobilní operační systém Windows Phone 7 od Microsoftu není tak dokonalá, jak její tvůrce sliboval.

I když mobilní platforma Microsoftu podle všeho zatím netrpí "pirátstvím" v takové míře, jako iOS nebo Android, podle nových zpráv byla v posledních dnech u Windows Phone 7 prolomena ochrana DRM. Podle webového portálu WPCentral byl jeden vývojářů schopen vytvořit aplikaci, která je schopná stáhnout jakoukoli aplikaci z WP7 Marketplace a odstranit z ní ochranu. Tato cracknutá aplikace pak může být přímo nainstalována na neblokovaný telefon nebo uložena na pevný disk.

Portál WPCentral uvedl, že nebude zveřejňovat podrobnosti o tom, jak celý proces funguje a publikoval pouze video. "Jsme si jisti, že Microsoft bude tvrdě pracovat na implementaci silnějšího systému DRM, už jen kvůli jeho dřívějším prohlášením o kvalitě své ochrany," uvedl WPCentral. I když aplikace bez ochrany DRM mohou být pro uživatele na první pohled zajímavé, je třeba mít na paměti, že mohou být modifikované tak, že se v nich mohou vyskytovat viry nebo trojské koně.


Komentáře