Obsah z Netflixu si můžete stahovat na SD kartu v telefonu

Novinky |

Netflix překvapil, když v loňském roce konečně umožnil stahování mnoha svých oblíbených filmů a seriálů pro pozdější offline sledování. Nyní tuto funkci trošku zpříjemňuje uživatelům androidových telefonů.

Obsah z Netflixu si můžete stahovat na SD kartu v telefonuJednou z výhod telefonů s Androidem oproti iPhonům je možnost rozšíření kapacity paměti pomocí microSD karty. Mnoho zařízení obsahuje rozšiřující slot, kam dáte kartu, která klidně i desetinásobně rozšiřuje dosavadní kapacitu přímo na úložišti telefonu. Na tuto kartu jste dosud mohli ukládat jen fotografie a další soubory, které by se do interní paměti nevešly. Nyní tam můžete ukládat i filmy a seriály z Netflixu.

Nejnovější verze jeho aplikace totiž rozšiřuje možnosti cílů stahování přímo v nastavení. Zde si nově můžete určit, zda svůj oblíbený seriál stáhnete na interní úložiště telefonu nebo na SD kartu, která vám potenciálně poskytuje stovky gigabajtů volného prostoru pro obsah ve vysokém rozlišení. Ten navíc můžete ukládat i na více karet (má-li váš telefon více rozšiřujících zdířek).

Jinak zmíněný prvek funguje stejně jako doposud. Pokud je nějaký program dostupný pro offline prohlížení, uvidíte na náhledové stránce – buďto vedle dané epizody nebo v popisu filmu – ikonu stahovací šipky. Když na ni poklepete, automaticky začne stahování.

Časově neomezenou knihovnu oblíbených pořadů tímto způsobem ovšem vytvořit nelze. Každý program má totiž omezený čas, po který jej můžete sledovat offline. Může to být 48 hodin, ale i týden či více.

Zdroj: PCWorld.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře