Oběd s Timem Cookem se vydražil za 6 milionů korun

Novinky |

Hodnota hodiny času šéfa společnosti Apple Tima Cooka je oproti minulému roku mnohem nižší. Výherce aukce, jejíž výtěžek putuje na dobročinné účely, za oběd s Cookem letos zaplatil 330 000 dolarů (přes šest milionů korun).

Oběd s Timem Cookem se vydražil za 6 milionů korunApple ve spolupráci s Centrem Roberta F. Kennedyho pro spravedlnost a lidská práva již druhý rok v řadě v internetové aukci umožnil lidem vydražit hodinové setkání s šéfem společnosti Timem Cookem. A ve srovnání s rokem 2013 letošní výherce zaplatil o poznání méně. Zatímco v minulém roce anonymní výherce ze své peněženky vydal 610 000 dolarů (přes deset milionů korun), letos to bylo "jen" 330 000 dolarů (cca 6,5 milionu korun).


Podle některých expertů, které oslovila BBC, byl však vlažnější zájem o setkání s Cookem v tomto roce nejspíše zapříčiněn novým pravidlem, v rámci kterého si museli všichni účastníci aukce ve zdlouhavém procesu nechat ověřit své kreditní karty. I tak však oběd s šéfem Apple nyní stojí asi stokrát tolik co oběd s šéfem AOL Timem Armstrongem, jenž se před devíti dny vydražil za pouhých 3500 dolarů (70 000 Kč). Tim Cook je šéfem Apple od srpna roku 2011.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře