Obama možná vymění BlackBerry za Android

Novinky |

Bílý dům podle nových informací testuje mobilní telefony s operačním systémem Android od Googlu – a dočkat by se jich mohl i prezident Barack Obama.

Obama možná vymění BlackBerry za AndroidAmerická vláda byla v oblasti mobilních telefonů dlouho příznivcem kanadské značky BlackBerry, řada vládních složek však v uplynulých letech začala používat zařízení s jinými operačními systémy. A nyní podle deníku Wall Street Journal testuje androidové telefony od společností Samsung a LG i Bílý dům. Testování je údajně nyní v počátečním stádiu a není zatím jasné, zda prezident Obama opravdu přejde z BlackBerry na Android. "Můžeme potvrdit, že Komunikační divize Bílého domu stejně jako ministerstvo obrany testuje využívání mobilních zařízení od různých výrobců," uvedl mluvčí Bílého domu.


Samsung také potvrdil, že s vládou spolupracuje, avšak neuvedl žádné konkrétnější informace. "Zaznamenali jsme z vládního sektoru velký zájem o naše produkty a úzce spolupracujeme s různými agenturami na pilotních programech," uvedl mluvčí Samsungu. Kdysi v Severní Americe dominantní BlackBerry má již v tomto regionu pouze 0,6% podíl na trhu. Nedávno se například objevily informace o tom, že s BlackBerry plánuje skoncovat i FBI, která také pokukuje po telefonech s operačním systémem Android.

 

Zdroj: DailyTechÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře