O2 zjednodušuje účtování mobilních dat

Novinky | 09.07.09

S postupným rozšiřováním mobilní sítě nové generace 3G a růstem obliby internetu v mobilu přichází Telefónica O2 se změnou v oblasti mobilních dat.

O2 zjednodušuje účtování mobilních datOd 1. srpna 2009 připravili v O2 pro všechny rezidentní zákazníky zjednodušený systém účtování. Zpoplatněnou jednotkou se namísto množství stažených dat stává časový interval stahování. Každý zákazník tak získá jasný přehled o svých výdajích a může i ušetřit. S novým účtováním zaplatí všichni zákazníci  20 Kč za 10 minut stahování. Telefonica O2 tak rok po představení jednoduchého a úspěšného tarifu O2 Internet v mobilu pokračuje ve zjednodušování svých služeb. Nové účtování mobilních dat využijí zejména zákazníci, kteří využívají internet ve svém mobilu nepravidelně.

Nová forma účtování mobilních dat je platná jak pro nové, tak stávající zákazníky rezidentních paušálních i předplacených služeb. Účtovací jednotkou je časový interval v délce 10 minut, za který zákazník zaplatí 20 Kč vč. DPH, a to bez ohledu na nastavení mobilního telefonu či na to, kolik dat stahuje. Desetiminutový blok je aktivován datovým přenosem. Během tohoto bloku může zákazník stahovat nepřetržitě, ale má také možnost stahování dat přerušit. Surfování na internetu ho tak vyjde levněji než doposud.

Nedávno představenou novinkou v oblasti mobilních dat O2 je také  mobilní rozcestník určený pro orientaci na internetu. Ten je zákazníkům i nadále k dispozici zdarma. Nový systém portálu se plně přizpůsobí typu telefonu. Na malém displeji staršího přístroje se zobrazí přehledný a jednoduchý rozcestník, velký displej nejmodernějšího telefonu pak ukáže plnou grafickou podobu. Zákazníci zde naleznou mnoho užitečných odkazů roztříděných do tématických kategorií a také známé informační a zábavní služby. Služby označené O2 Active jsou pro všechny zdarma, ostatní budou od 1.8. zpoplatněné právě novým účtováním mobilních dat nebo jsou v ceně tarifu O2 Internet v mobilu.

Foto: Pixmac


Komentáře