O2 masivně rozšiřuje pokrytí 3G sítí

Novinky | 18.08.10

Z aktuálních plánů modrého operátora jasně plyne, že prvenství v poskytování vysokorychlostní datové sítě obyvatelům ČR si jen tak vzít nenechá. Do konce října se O2 chystá signálem 3G pokrýt až 40% české populace.

Telekomunikační společnost O2 ve své tiskové zprávě uvádí, že si ode dneška budou moci služby mobilní datové sítě 3G vychutnat obyvatelé Chrudimi, Havlíčkova Brodu, Tábora, Mostu, Mladé Boleslavi a Třince. Vysokorychlostního internetu by se měli poté do konce října dočkat také zákazníci z dalších 37 větších českých měst. Jejich celý seznam si můžete prohlédnout zde.

Náskok před konkurenčními operátory zdůraznil ředitel segmentu pro mobilní hlas a data společnosti Telefónica O2 Czech Republic Petr Matějovský slovy: "Do konce října rychlý mobilní internet dopřejeme obyvatelům dalších 37 měst. Celkem tak budeme pokrývat signálem 3G 69 českých měst, což je 40 % populace. Jsme tedy nadále jedničkou v 3G pokrývání."

O2 nezahálí ani v oblasti marketingu, od pondělka se chystá spustit svou letošní největší reklamní kampaň s názvem Chytrá síť. Prostřednictvím dvou televizních spotů budou potenciální zákazníci informováni o výhodách internetu v mobilu a mobilního internetu. "Chytrá síť", neboli datová síť UMTS, bude představena jako užitečný prostředek pro plnohodnotné využití internetu na cestách ve smartphonech a noteboocích.

Co se ostatních operátorů týče, T-mobile plánuje rozšířit pokrytí z aktuálních desíti na třicet českých měst a Vodafone údajně svoji 3G síť nabídne obyvatelům až šedesáti měst a obcí, přičemž do konce září by měl být 3G signál britského operátora dostupný v pěti krajských metropolích.


Komentáře