Nvidia žádá prodejce grafik, aby upřednostnili hráče před těžaři

Novinky |

Jsme si vědomi toho, že za dnešními neuvěřitelně vysokými cenami grafických karet jsou těžaři kryptoměn. S tímto rozšířeným fenoménem chce Nvidia bojovat.

Nvidia žádá prodejce grafik, aby upřednostnili hráče před těžařiA to tím, že požádala svoje maloobchodní partnery, aby omezili maximální počet prodaných grafických karet na dvě na osobu.

I přes aktuální volatilitu cen digitálních měn je ziskovost těžby stále poměrně vysoká. Odhlédněme teď od paradoxů typu že si za vytěžené bitcoiny někdo koupí elektromobil (kde je ta ekologie?) a podívejme se na situaci z pohledu chudáka hráče.

Ten stále chce, aby byl jeho počítač aktualizovaný a zvládal tak zpracovávat nejnovější tituly, jenže je to pro něj stále dražší – a můžou za to těžaři. Například maloobchodníci v USA vyšroubovali ceny některých modelů střední a vyšší třídy až na dvoj- i vícenásobek původní částky. Třeba cena Radeon RX 580 8GB je oproti doporučené ceně výrobce – 230 USD – o 430 USD vyšší a stojí tak 660 dolarů. Jiné částky takto extrémní nejsou, ale i tak jsou zejména pro hráče citelným zásahem do rozpočtu.

Nvidia v komentáři pro německý web ComputerBase.de zdůraznila, že z nastalé situace nemá vůbec radost a že si svého cílového segmentu – hráčů – stále cení nadevše.

„Pro Nvidii jsou hráči prioritou. Veškeré aktivity spojené s naší produktovou řadou GeForce cílí na naše hlavnípublikum. Aby byla v současné situaci i nadále zajištěna dobrá dostupnost grafických karet GeForce, doporučujeme, aby naši obchodní partneři podnikli příslušná opatření k tomu, aby naplnili potřeby hráčů jako obvykle.“

K prodeji maximálně dvou grafických karet na jednu objednávku nemůže Nvidia obchodníky donutit; jde jen o doporučení.  Společnost se však snaží upřednostňovat hráče i tím, že GPU prodává přímo na svém webu.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře